מדריך מידות צמידים

מדריך מידות צמידים

מידות צמידים איך זה עובד?

למרות שלא פעם מידת הצמיד הנכונה תלויה גם בסוג הצמיד עצמו, התהליך בסיסי – עליכם למדוד את שורש כף היד שלכם ואז להתאים את המדידות להמלצות הגודל עבור הצמיד הספציפי בו אתם מעוניינים.

השתמשו במדריך ובטיפים הבאים כדי למדוד את גודל שורש כף היד שלכם. לאחר מכן השתמשו בטבלת מידות צמידים כללית, או בטבלת המידות של הצמיד שבחרתם, כדי למצוא את הגודל המושלם. קחו בחשבון שההמלצה היא להוסיף 2 ס"מ למדידות היקף שורש כף היד כדי להבטיח את התוצאה המדויקת ביותר. ואם אתם מעדיפים התאמה יותר רופפת, יהיה עליכם להוסיף עוד.

השלב הראשון: מתחילים למדוד

יש שתי שיטות מומלצות למדוד את שורש כף היד:

אפשרות ראשונה סרט מדידה או סרגל גמיש

כדי להתחיל עם המדידות אתם תצטרכו להצטייד מבעוד מועד בסרט מדידה או סרגל גמיש. וודאו שכף ידכם פתוחה ומופנית כלפי מעלה. עטפו את שורש כף היד שלכם באמצעות סרט המדידה כשהוא מונח ממש מעל העצם ושימו לב למידה שמתקבלת.

אפשרות שניה – חוט או רצועת נייר

בשיטה זו משתמשים בחוט או ברצועת נייר יחד עם עט או טוש. גם כאן, כף היד צריכה להיות פתוחה ומופנית כלפי מעלה. עטפו את שורש כף היד שלכם באמצעות חתיכת הנייר או החוט וסמנו את הנקודה שבה שני הקצוות נפגשים עם העט או הטוש. לאחר מכן הניחו את החוט או חתיכת הנייר ליד סרגל ומדדו עד לנקודה שסימנתם כדי למצוא את מידת שורש כף היד שלכם. 

השלב הבא: עבודה עם טבלת מידות

עכשיו כשיש לכם את המידות של שורש כף היד אתם מוכנים להתחיל בקניות. השלב הבא מתרחש באתר עצמו, בטבלת המידות של הצמידים השונים. השוו את היקף שורש כף היד לנתונים המופיעים בטבלת המידות של הצמיד המועדף עליכם. בחרו בגודל הצמיד המתאים למידות שורש כף היד שלכם.

braceletguide.JPG (58 KB)

טיפים

החליטו מה אתם רוצים – התאמה צמודה או רופפת. קחו בחשבון שעליכם להרגיש נוח עם הצמיד החדש שלכם, לכן עדיף לקנות צמיד מעט גדול יותר מהיקף שורש כף היד כדי שלא תרגישו חנוקים.

איך יודעים שהצמיד מתאים? כאשר ההתאמה טובה אתם אמורים להיות מסוגלים להכניס אצבע אחת או שתיים בין הצמיד לבין שורש כף היד.

עיצוב הצמיד משפיע – אם אתם מעדיפים צמידים גדולים ומסיביים, בחרו בצמיד מעט גדול יותר כדי שתרגישו נוח.

התחשבו במבנה הגוף – אנשים קטנים עשויים להעדיף צמידים הדוקים יותר, אך אם שורש כף היד שלכם גדול יחסית, אתם עשויים להעדיף צמידים יותר משוחררים ורופפים.

תמיד התחשבו בהמלצות החנות – לעיתים החנות או היצרן ימליצו לקנות מידה קטנה יותר כי הצמידים מתרחבים, או להיפך, לקנות מידה קטנה כי הדגם עצמו רחב יותר. אז שימו לב לאותיות הקטנות במקביל.