האם בטיחותי לענוד עגיל לילדה בת שנתיים?

האם בטיחותי לענוד עגיל לילדה בת שנתיים?

עגילים הם ללא ספק מהתכשיטים הנפוצים ביותר שמעטרים את אוזניהם של גברים ונשים גם יחד, לעתים עוד מתקופת הילדוּת. ישנם הורים שבוחרים לענוד עגילים אף לתינוקות רכים. נשאלת השאלה: עד כמה בריא לענוד עגילים לילדה בת שנתיים, למשל?

יותר בטוח מברית מילה

אם בוחנים את העניין מההיבט הרפואי, הרי שענידת עגיל בגילים צעירים אינה נחשבת למסוכנת במיוחד. למעשה, רבים מהתינוקות עוברים הליך רפואי מורכב בהרבה, ברית המילה, כבר בגיל שמונה ימים.
ברובם המכריע של המקרים, הליך ברית המילה עובר ללא כל בעיה רפואית. אם זהו המצב בנוגע להליך כזה, שנעשה בגיל צעיר כל כך, הרי שגם ענידת עגיל לאוזנה של ילדה בת שנתיים אינה אמורה להיות מסוכנת כלל.

אך הוא דורש משנה זהירות...

עם זאת, חשוב מאוד לשים לב לכמה דברים חשובים שיש להקפיד עליהם. בכל זאת, מדובר בפעולה שכרוכה בכאב כלשהו (בניגוד לדעה הרווחת שלפיה ילדים קטנים אינם חשים כאב בפעולה מעין זו), וזהו דבר שאין לזלזל בו.
הנה כמה נקודות שכדאי לשים לב אליהן:
- את העגיל יש לענוד רק בתנוך האוזן ולא באזור שיש בו סחוס.
- אדם המבצע את פעולות ניקוב האוזן חייב להיות איש מקצוע מומחה ובעל ניסיון, שמשתמש בציוד נקי שעבר חיטוי כהלכה.
- מומלץ לענוד עגיל לילדה רק לאחר שחוסנה לפחות שלושה סבבי חיסונים, כדי לוודא שהיא מחוסנת מפני טטנוס, למשל.
יש לציין כי איגוד הרופאים האמריקאי ממליץ לענוד עגילים רק לילדים שמסוגלים לטפל בתכשיט בצורה עצמאית. לטענתם, השקפה זו היא המדד הנכון בנוגע לעניין ענידת עגילים בגיל צעיר, סוגיה שגורמת למחלוקת בין הורים רבים, בין אם משיקולים רפואיים ובין אם משיקולים חברתיים.

החלטתם לרכוש עגיל לילדה שלכם?

חשוב מאוד לבחור עגיל איכותי כדי למנוע התפתחות של דלקת באזור המנוקב או תגובה אלרגנית.

youme מציעה קולקציה מדהימה של עגילים לילדות ולנערות מזהב אמיתי 14 קראט, כולל אחריות לכל החיים. תוכלו לבחור עגילים ממגוון העיצובים והגדלים שאנו מציעים.
כשאתם רוכשים עגילים ב-youme אתם יכולים להיות בטוחים שקיבלתם תכשיט איכותי, בסטנדרט גבוה וגימור מושלם, בשביל היופי ובשביל השקט הנפשי שלכם.