מדריך מידות טבעות

מדריך מידות טבעות

אם שאלת את עצמך כיצד ניתן לקנות טבעת בלי למדוד? הסוד הוא מדריך מידות טבעות. רגע לפני שאת יוצאת לשופינג וירטואלי, ריכזנו עבורך את כל מה שעליך לדעת.

איך למדוד קוטר הטבעת ?

יש המון דרכים למדוד מהי מידת הטבעת הרצויה, אחת מהן היא על ידי מדידת קוטר של טבעת מתיבת התכשיטים שלך. טבעות שונות אחת מהשנייה בקוטר שלהן וטבעת שטובה עליך יכולה לתת לך אינדיקציה טובה יותר לגבי המידה. אפשר להביט בטבלת מידות של טבעות באיור מטה, שהקוטר שלהן נע בין 15 ל- 19 מ"מ ולוודא עם סרגל שאכן אלו מידות מדויקות. לאחר שיש לך את הדף מולך,  להניח את הטבעת שלך על העיגולים השונים בלוח המידות עד שימצא קוטר שחופף לאיור. שימי לב להתייחס לקוטר הפנימי, כלומר של פנים הטבעת.

ringsize.JPG (63 KB)

מדידת טבעת עם חוט תפירה או חוט דנטלי

באפשרותך למדוד את גודל הטבעת הרצויה על ידי חוט, כאשר ברוב הבתים אפשר למצוא בקלות חוט דנטלי או חוט תפירה. עליך לקחת את החוט לכרוך אותו סביב האצבע ולסמן בעט או טוש את נקודת החפיפה בין שני קצוות החוט. לאחר הסימון מודדים את אורך החוט לעומת סרגל. בהתאם למידה על פי מ"מ ניתן יהיה לקבוע מהו קוטר הטבעת הרצוי. את התוצאות יש להשוות לטבלת המידות של הטבעות בהתאם לאיור, שם ניתן להמיר את הקוטר במילימטרים לגודל הטבעת.

ringsizer.JPG (48 KB)

כלי מדידה משלך

אפשר לקנות בחנות מקוונת כלי מדידה ואפשר גם להדפיס סרט מדידה מוקטן וייעודי למדידת טבעות הניתן להורדה מהאתר. כלי המדידה נראה כמו טבעת, אינו יקר מדי יחסית ואפשר לקנות אותו באופן מקוון. לרוב הם נראים כמו חגורה קשיחה מפלסטיק עם סמן הזזה שניתן להזיז סביב האצבע וכך למדוד את ההיקף שלה. אם אין לך סבלנות לחכות עד שכלי המדידה היעיל שלך יעשה את דרכו אליך בדואר, תמיד תוכלי להדפיס סרט מדידה ייעודי כמו שיש בהתאם באיור המצ"ב. את הסרט צריך לגזור בהתאם להוראות ואז לכרוך אותו סביב האצבע. יש עליו סרגל מידות מוקטן אשר יוכל לעזור לך להבין מהי מידת הטבעת המתאימה לך.

ringsizechart.JPG (55 KB)

דברים שכדאי לקחת בחשבון

שלב המדידות מאוד חשוב למידת ההתאמה, במיוחד כאשר קונים אונליין. לכן כדאי ורצוי להקדיש לכך כמה רגעים לפני שקונים. אנו ממליצים לך:

  • לחזור על המדידה כמה פעמים כדי לוודא שהמידה אכן נכונה ושלא טעית.
  • אם הדפסת טבלת מידות כלשהי, עליך לבדוק שהמידות בה לאחר ההדפסה באמת תואמות למציאות.

ובסופו של דבר, כדאי לקנות באתר מוכר שמוכר תכשיטי זהב איכותיים אונליין, שמציע דגמים, עיצובים, סגנונות ומידות שונות של טבעות לבחירה!

לחצי למעבר אל מדריך מידות מסודר להורדה